Pomagamy Basi z Nocną Jazdą Zakliczyn

Charytatywny zlot samochodowy odbył w dniu 25 lutego 2017 r. na rynku w Zakliczynie. Przedsięwzięcie to zorganizowała Nocną Jazda Zakliczyn we współpracy ze Stowarzyszeniem Bez Barier. Celem zlotu była zbiórka nakrętek i datków dla chorej Basi Hebdy z Gwoźdźca.

Samochody zaczęły się zjeżdżać na zlot po godz. 17 -stej. Kulminacja nastąpiła około godz. 19-stej i wtedy niemal cały rynek był zapełniony samochodami. Większość aut stała od początku do końca, ale niektórzy przyjeżdżali tylko, aby dostarczyć nakrętki dla Basi i wrzucić datek do puszki.

Dziękujemy wszystkim przybyłym moto-fanom z różnych miejscowości i miast Polski. Dziękujemy za otwarte serca i ochocze ręce do zbierania plastikowych nakrętek dla Basi.  Spotkaniu towarzyszyły emocje, wymiana doświadczeń i radość. Ponadto można było zaprezentować swój pojazd i jego możliwości

Na zlot przybyła również rodzina naszego kolegi Adriana * która wsparła naszą akcję pomocową dla Basi. O godzinie 21.00 minutą „odcinki” czyli „gazowania” uczczono pamięć kolegów Adriana i Krystiana. Wtedy to zakliczyński Rynek pokryła chmura „westchnień z aut”. Około godziny 21.30 rozpoczął się wyjazd z Zakliczyna a my jako organizatorzy zabraliśmy się do porządkowania trenu zlotu.

Podczas akcji zebraliśmy 1.783,58 zł. (zbiórka publiczna nr 2017/269/OR) oraz „dwa samochody” wypełnione plastikowymi nakrętkami dla Basi.

Dzięki tej akcji zakupiono sprzęty dla naszej podopiecznej Basi Hebdy z Gwoźdźca: specjalny fotelik kąpielowy oraz  budkę do wózka. Fotelik kąpielowy będzie bardzo pomocny podczas kąpieli Basi, bo wykonany jest w całości z materiału wodoodpornego. Sprzęt ten zakupiliśmy z portalu ogłoszeniowego jako używany za cenę 1.300 zł. Z pozostałych pieniędzy (483,58 zł), dzięki rabatom z firmy Akson zakupiono specjalną budkę p/słoneczną do wózka dla Basi.

Dziękujemy samorządowi Gminy Zakliczyn oraz Panu Burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi za wspieranie akcji. Dziękujemy strażakom z Wróblowic za zabezpieczanie tego wydarzenia. Dziękujemy Małgorzacie Nowak za ugotowanie poczęstunku dla obsługi.

Wolontariuszom Bez Barier, ekipie Nocnej Jazdy Zakliczyn oraz wszystkim wspierającym mówimy „dobra robota!” i do zobaczenia wkrótce.

Z miłości do samochodów zrodziła się pasja pomagania    

Dziękujemy!

Więcej przeczytać o tej akcji można na naszym Facebooku:

1. Relacja ze zlotu wraz ze zdjęciami:

https://www.facebook.com/pg/StowarzyszenieBezBarier/photos/?tab=album&album_id=1238346799534952

2.Liczenie środków zebranych podczas akcji:  https://www.facebook.com/StowarzyszenieBezBarier/posts/1239872042715761

3. Zakupione sprzęty dla Basi  https://www.facebook.com/StowarzyszenieBezBarier/posts/1252937481409217

E.J

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.