Bezpłatne leki – wsparcie dla osób ciężko chorych

Cena leków jest zbyt duża dla niektórych osób, dlatego nie każdego stać na to by chorować.  Wobec pogarszających się warunków życiowych oraz wzrostu cen żywności i leków, zauważamy, że coraz więcej osób chorych nie może sobie pozwolić na wykupienie środków leczniczych i jednocześnie na godne życie.

Wychodząc na przeciw tym problemom, pod hasłem „Razem Możemy Więcej” wspólnie z Fundacją „Dbam o Zdrowie” i Gminą Zakliczyn uruchomiliśmy po raz kolejny program: „Dbaj o Zdrowie Bez Barier”. Celem programu jest wsparcie dla osób (w tym dzieci) przewlekle lub ciężko chorych, samotnych, starszych (powyżej 60 roku życia), bezrobotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, których nie stać na zakup niezbędnych do kontynuowania leczenia leków oraz innych środków medycznych.

Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy powinny zgłosić się do Punktu Konsultacyjnego mieszczącego się w Ośrodku Zdrowia w Zakliczynie przy ul. Tarnowskiej 2, piętro II. p. 20 w celu złożenia wniosku o kartę podarunkową na leki.  Do wniosku należy złożyć:

  1. Zaświadczenie lekarskie o potrzebie stałego leczenia
  2. Zaświadczenie o dochodach ( odcinki renty/emerytury itp.)
  3.  Dokumenty potwierdzające stan zdrowia (wypis ze szpitala, orzeczenie o niepełnosprawności)

Osoby, które zakwalifikują się pod opiekę programu otrzymają karty podarunkowe w kwocie od 100 zł do 500 zł  za które będą mogły otrzymać leki w formie bezgotówkowej w sieci aptek „Dbam o Zdrowie”

Koordynator programu – Ewa Jóźwiak

Tel. kontaktowy punkt konsultacyjny 14/66-53-999

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.