Piknik dla Emilki

28 maja cudowna pogoda stała się bazą do spotkania rodzin dzieci uczęszczających do PWD na pikniku w Filipowicach. SPON Bez Barier było współorganizatorem imprezy oraz sponsorem dużej dmuchanej zjeżdżalni.

Na początku imprezy dzieci szkole oraz podopieczni Placówek Wsparcia Dziennego przywitali gości tańcem i śpiewem . Zieleń boiska eksponowała źródło uciech dla dzieci, czyli trampoliny z uprzężami i dmuchaną zjeżdżalnią.

Strażacy z OSP Filipowice dumnie prezentowali swój wypolerowany wóz i służyli gotowością do pomocy. Funkcjonariusze Straży Granicznej chętnie zapoznawali małych i większych ze swoim służbowym sprzętem i zabierali na przejażdżki quadem. Dzieciaki  stroiły się malując twarze oraz fryzury.

 

 

 

 

 

 

Rodzice z radością uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach wraz ze swoimi dziećmi. Czas upływał na zabawie i rozmowach.

 

 

 

 

 

 

Stoiska z rękodziełem budziły podziw i chęć posiadania kunsztownych ozdób, a było w czym wybierać. Bukiety  pięknie ułożonych kwiatów , dekoracje ścienne, pojedyncze kwiaty z bibuły i krepiny tworzone na zajęciach Akademii dla Aktywnych.

Wszystkim przyświecał jeden cel – zebranie środków na leczenie małej Emilki. Impreza się udała i osiągnęła zamierzony cel, wspólnymi siłami uzbierano 6.237 zł.  Dobrze, że mieliśmy w tym swój udział. ….., bo lżej przyjąć stratę ze świadomością, że walka trwała do końca.

 

 

 

 

 

 

Emilka niestety przegrała. [*]

Iwona Gurgul

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.