Warsztaty kulinarne w Stróżach.

To, że miejscowość Stróże są kulinarnie mocne wiadomo nie od dziś. Panie z Koła Gospodyń, które działają w Stowarzyszeniu „Pod Bocianim Gniazdem” mają już swoją kulinarną markę. Ich autorskie specjały, jak nagrodzony „Rogal Stróski” wspaniałe słodkie wypieki, pierogi oraz rola organizatora Gminnych Dożynek w 2017 r. udowodniły, że działają prężnie.

W zeszłym tygodniu w ramach realizacji działań Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, Stowarzyszenie Bez Barier we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie i Stowarzyszeniem Koła Gospodyń „Pod Bocianim Gniazdem”, wspólnymi siłami przeprowadziliśmy serię warsztatów kulinarnych i żywieniowych.

W ramach warsztatów „Kulinarnie Mocni” przygotowywaliśmy kilka potraw , między innymi chinakali z czerwoną soczewicą, stripsy ze szpinakiem, tartę z mięsem i warzywami.
Warsztat żywieniowy „Akademia Żywienia” skupiał się na uświadomieniu uczestnikom jak ważne jest racjonalne, zdrowie odżywianie.

Warsztaty skierowane były do uczestników programu żywnościowego, który realizuje Stowarzyszenie Bez Barier.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział. W planach mamy przeprowadzenie warsztatów w miejscowości Wesołów i Wróblowice.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.