Charytatywna Fasolka w Zakliczynie.

Jak co roku Bez Barier włącza działania pomocowe podczas Dni Fasoli w Zakliczynie. Tym razem prowadziliśmy zbiórkę publiczną dla chorej Basi Hebdy z Gwoźdźca na specjalną pościel antyodleżynową DINA SLEEP firmy VIGO oraz Kamila Kasprzyka na leczenie ostrej białaczki limfoblastycznej.


Rodzina Basi była zaangażowana na kiermaszu charytatywnym od godzin przed południowych. A o godz. 15.30 ponad 720 upominków – cegiełek dla Basi, rozeszło się jak ciepłe bułeczki. Warto podkreślić, że na straganie dla Basi była najdłuższa kolejka odwiedzających. Być może kolejka po fasolkę od Burmistrza dorównała tej „dla Basi”.
Prowadziliśmy też przy wielkim wsparciu Dyrektora ZCK Kazimierza Dudzika sprzedaż w formie zabawy fantowej różnych przedmiotów zarówno dla Basi jak i dla Kamila. Za wiele cennych przedmiotów uzyskano niemałe kwoty.
Dziękujemy Burmistrzowi p. Dawidowi Chrobakowi za podarowanie na zabawę fantową swojego cennego pióra wiecznego oraz fartucha Burmistrza, w którym wydawał wcześniej fasolkę dla wszystkich uczestników Święta Fasoli.
Wieczorem, przed koncertem finałowym gwiazdy wieczoru, wręczyliśmy wraz z rodziną Basi oraz Burmistrzem p. Dawidem Chrobakiem cenne nagrody dla najwytrwalszych darczyńców w tym dniu.
Dziękujemy za otwarte serca osób, które wpłacały na rzecz naszych podopiecznych: Basi i Kamila.
W rezultacie dla Basi zebrano 9.446,68 zł a dla Kamila 2.350 zł. Kwoty te wpłacone na konta podopiecznych.
Akcję pomocy wspierali Wolontariusze Bez Barier – serdecznie dziękujemy.  Zbiórka publiczna prowadzona była pod nr 262/OR/2018

Ten wpis został opublikowany w kategorii Raz w roku!. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.