Charytatywny weekend w Zakliczynie

31 sierpnia i 1 września 2019 r. w Zakliczynie, podczas Święta Fasoli  oraz Wojewódzkich Dożynek, odbyły się dwie akcje charytatywne, które miały na celu zgromadzenie kwot pieniężnych na leczenie i rehabilitację dwóch naszych podopiecznych: Marka Słowińskiego oraz Szczepana Martyki. Akcje zwieńczone wielkim sukcesem nie tylko finansowym ale i solidaryzującym obydwa sztaby charytatywne, które łącznie zebrały kwotę ponad 42 tysiące złotych

Oto oficjalne wyniki dwóch zbiórek:

Dla pana Marka Słowińskiego w ciągu dwóch dni, łącznie z zabawą fantową w plenerze, kwestami na stoiskach i do skarbon zebrano kwotę  25.464,63 zł

Dla Szczepana Martyki zebrano w jednym tylko dniu z kwesty na stoisku i zabawy fantowej kwotę 17.493,91 zł

Stoisko p. Marka znajdowało się pod opieką Komitetu Społecznego „Dla Marka”, którego ogromną większość stanowiła rodzina chorego. Pan Marek choruje na stwardnienie zanikowe boczne, zaś Szczepan doznał uszkodzenia lewej półkuli mózgu, na skutek pęknięcia krwiaka. Obaj Panowie wymagają kosztownego leczenia oraz rehabilitacji. Rodziny nie są w stanie poradzić sobie z tak ogromnym, finansowym wyzwaniem, dlatego wraz z naszym stowarzyszeniem, rodzinami, przyjaciółmi, wolontariuszami i całym sztabem ludzi o wrażliwych sercach przeprowadzili zbiórki do puszek oraz zabawy fantowe na stoiskach. Całkowity dochód został przeznaczony na potrzeby medyczne p. Marka i Szczepana. Rzeczy, które można było zdobyć na stoiskach charytatywnych, gromadzono przez kilka miesięcy poprzedzających akcję.

 


Sztab Szczepana Martyki pod nazwą „ Pomóżmy Szczepanowi stanąć na nogi” również wspierała rodzina Szczepana. W loteriach fantowych, poza wartościowymi paczkami, można było także wygrać nagrody specjalne, których losowanie odbyło się na scenie. Nagrodę w zabawie dla Marka ufundowała Firma Viessmann, Firma MEGRES.EU Zbigniew Gotfryd. Z kolei nagrodę w zabawie dla Szczepana ufundowały Chochołowskie Termy.

Podczas zabawy fantowej na scenie bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się dzieła sztuki, płyty, książki, biżuteria, a wszystko to było ofiarowane przez autorów, w większości ze specjalną, okolicznościową dedykacją. Zabawę fantową na głównej scenie wydarzenia poprowadzili: dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury, pan Kazimierz Dudzik oraz polska poetka, zamieszkująca na stałe w Brukseli, pani Lucyna Angermann, przy wsparciu wolontariuszy Bez Barier. Wiele emocji wzbudził fant, w postaci fartucha Burmistrza, w którym Pan Dawid Chrobak tego samego dnia wcześniej, serwował mieszkańcom gminy słynną zupę fasolową. Warto również nadmienić, że w trakcie całego weekendu, wolontariusze naszego stowarzyszenia kwestowali z puszkami na obie akcje charytatywne, również doświadczając jak wielkie serca posiadają mieszkańcy Zakliczyna i okolic.

Pod płaszczykiem beztroskiej zabawy działy się jednak rzeczy poważne i ważne. Goście, obecni na imprezach, otwierali serca i portfele, nie szczędzili zarówno grosza, jak i słów wsparcia, wolontariusze dzielnie znosili żar lejący się z nieba, a wszystko to z potrzeby pomagania. Jak mówi wielka aktorka, i człowiek o szczerozłotym sercu, założycielka fundacji „Mimo wszystko”, Anna Dymna, że robiąc coś dla drugiego człowieka pomagamy nie tylko jemu, ale przede wszystkim sobie. Wierzymy z całą mocą, że w tych słowach zawarta jest ogromna mądrość.

Radość na zmęczonych twarzach wszystkich osób, które brały udział w tych dwudniowych akcjach mówiły więcej, niż tysiące słów, radość ze zrobienia czegoś dla bliźniego. Tak po prostu, nie oczekując niczego w zamian. Serce rośnie na widok młodzieży, która działa jako wolontariusze przy naszym stowarzyszeniu. Ludzie są dobrzy, tylko trzeba dać im możliwość pokazania tego. Dwudniowa akcja charytatywna jest najlepszym na to dowodem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu, szczególnie rodzinom, wolontariuszom z obydwu sztabów, a nade wszystko darczyńcom, zarówno tym ofiarującym przedmioty z przeznaczeniem na zabawę fantowa na stoiska , jak i wszystkim kupującym.

Akcje prowadzone były pod skrzydłami Stowarzyszenia Bez Barier w ramach zbiórki publicznej 2019/921/OR. Zebrane środki zostaną w 100% przekazane na leczeni, rehabilitacje lub zakup sprzętu medycznego dla p. Marka Słowińskiego i Szczepana Martyki, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.