Pomoc żywnościowa dla 600 osób

W dniach od 27 -31 marca 2017 Stowarzyszenie Bez Barier przeprowadziło wspólnie z Bankiem Żywności w Krakowie kolejną akcję pomocy żywnościowej dla mieszkańców Gminy Zakliczyn. Pomoc w postaci ponad 9 ton żywności otrzymało ponad 600 osób zakwalifikowanych do programu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakliczynie.
Asortyment składał się z 16 produktów żywnościowych, a wśród nich znalazły się : mleko, cukier, makaron, marchewka z groszkiem, fasolka w puszce, powidła, gulasz mięsny, szynka drobiowa, koncentrat pomidorowy, ryż, ser żółty, filet z makreli, szynka i pasztet w puszce, olej, herbatniki.


Sukces akcji nie byłby możliwy dzięki współpracy. Po raz kolejny Firma Tar Groch z Filipowic przetransportowała żywność z krakowskiego Banku Żywności do Zakliczyna. Zespół 12 wolontariuszy wraz z personelem ośrodka zdrowia w Zakliczynie dzielnie wspierał akcję w przetransportowaniu żywności do magazynu. Paczki żywnościowe wydawane były (nieodpłatnie) dla rodzin z magazynu ośrodka zdrowia w Zakliczynie w ciągu kolejnych dni. Dziękujemy Wam drodzy Partnerzy i Wolontariusze, że zawsze można na Was polegać.


Kryteria, które uprawniają do objęcia pomocą programu żywnościowego to 1268 zł na miesiąc w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 1028 zł miesięcznie na osobę w rodzinie. Obecna edycja Programu realizowana będzie do czerwca 2017 r. Program realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Podprogram 2016.


Do programu można się zakwalifikować w każdym czasie jego trwania na podstawie złożonego wniosku do SPON BEZ BARIER. Informację i formularze wniosków można uzyskać w punkcie integracji społecznej prowadzonym przez SPON BEZ BARIER. Punkt znajduje się w budynku ośrodka zdrowia w Zakliczynie ul. Tarnowska 2, piętro II, pokój 20, tel. 14/66-53-999 lub w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Tel. 14/66-52-275

Więcej zdjęć z akcji można zobaczyć na naszym profilu  Facebook https://www.facebook.com/pg/StowarzyszenieBezBarier/photos/?tab=album&album_id=1270613696308262

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc żywnościowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.