Żywność> 2016

Pierwsza w 2016 roku pomoc żywnościowa trafiła do ponad 630 osób. W  dniach od 25 stycznia do 3 lutego  Stowarzyszenie Bez Barier rozdało ponad 9 ton żywności w formie paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Zakliczyn.

Wśród żywności znalazły się między innymi: cukier, mleko, kasza, makaron, klopsiki, serek żółty i topiony, marchewka z groszkiem, kawa zbożowa, olej. Żywność była wydawana przez wolontariuszy z magazynu przy ośrodku zdrowia w Zakliczynie.

Dziękujemy wolontariuszom, którzy zaangażowali się po raz kolejny podczas rozładunku transportu żywności, dystrybucji i szykowaniu paczek. Akcję pomocy żywnościowej realizujemy w kooperacji z krakowskim Bankiem Żywności oraz z firmą Tar- Groch z Filipowic, która transportuje żywność. Była to 29 transza akcja pomocy żywnościowej.

W programie uczestniczą rodziny, w których dochód nie przekracza:
a)     W przypadku osoby samotnej 951 zł na osobę
b)     W przypadku osoby w rodzinie 771 zł

Do programu pomocy żywnościowej można zgłaszać się do biura Stowarzyszenia „Bez Barier” ul. Tarnowska 2 pokój 20 lub do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zakliczynie ul. Malczewskiego 15

Telefon ws informacji o programie:  punkt integracji społecznej SPON „BEZ BARIER” 14/66-53-999 Koordynator programu Ewa Jóźwiak

Link do galerii zdjęć