Uśmiech do potęgi siódmej

UŚMIECH DO POTĘGI SIÓDMEJ

Jeden uśmiech dla dziecka niepełnosprawnego to bardzo wiele, wyobraźmy sobie ”Uśmiech do potęgi siódmej”! Jest to projekt, który składa się z siedmiu form aktywności mających na celu wspomóc rozwój dzieci z trzech naszych ośrodków, które funkcjonują w gminie Zakliczyn.

Uśmiech pierwszy – wyjazd wakacyjny. Miłym wspomnieniem z wakacji dla 25 dzieci jest zapewne wakacyjny wyjazd do Wysowej Zdroju. Wiele uśmiechu na twarzach dzieci było już w autobusie podczas podróży do ośrodka wypoczynkowego. Na koloni czas leciał bardzo szybko, były spacery i wycieczki po okolicy, pobyt na basenie a co drugi dzień integracyjne spotkania przy ognisku i lokalnej muzyce ludowej. Jedzenie było wyśmienite a w atmosferze unosił się słodki zapach dobrej zabawy.

Uśmiech drugi – zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Zakliczynie. Na zajęciach dzieci poznają jak się odstresować, jak walczyć z niepowodzeniami szkolnymi i rodzinnymi.

Uśmiech trzeci – wyjazdy do kina dla dzieci z placówek wsparcia dziennego z Zakliczyna i Filipowic oraz dla dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Pobytu Dziennego.

Uśmiech czwarty- Hipoterapia. Dzieciaki niepełnosprawne z niecierpliwością czekają na poniedziałki, ponieważ w tym dniu organizujemy zajęcia hipoterapii w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze. Dzieci i rodziców dowozimy naszym wesołym autobusem BEZ BARIER.

Uśmiech piąty- zajęcia z arteterapii. Zajęcia organizowane są dla dzieci niepełnosprawnych w Ośrodku Pobytu Dziennego. Podczas zajęć jest wiele zabawy a uśmiech wywołują kolorowe motyle

Uśmiech szósty – tańce. Nasze panie z ośrodków wsparcia wspólnie z seniorkami realizują warsztaty taneczne dla wychowanków. Pląsy i podskoki a w rezultacie układy taneczne pokażemy na wspólnej imprezie podczas….”uśmiechu siódmego”.

Uśmiech siódmy – międzypokoleniowa zabawa mikołajkowa. Co roku rozwijamy współpracę z sąsiadującymi organizacjami pomagającymi osobom sprawnym inaczej. W tym roku na imprezę zaprosimy nie tylko dzieci z naszych ośrodków oraz rodziców. Planujemy wspólną zabawę z dziećmi – podopiecznymi Stowarzyszenia „Entuzjaści Uśmiechu” z Domosławic. Nie zabraknie konkursów zabaw i prezentów.

Projekt realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w okresie od maja do grudnia 2013 roku.

Wszechobecny uśmiech – niech tak będzie zawsze wśród dzieci i nas dorosłych. Uśmiechajmy się częściej a świat stanie się lepszy!