2010 Wojtek

Pomagamy choremu Wojtkowi z Borowej

26 listopada 2010 – Pamiętamy jak na początku roku dzięki wsparciu mieszkańców, instytucji i organizacji udało się zebrać pieniądze na operację małego Dawida z Charzewic w niemieckiej klinice. Teraz na pomoc oczekuje Wojtek Nowak – 13 letni gimnazjalista z Borowej – który nawet nie miał możliwości rozpoczęcia nauki w gimnazjum w Paleśnicy. Ciężko chory Wojtek zaprojektował kartkę świąteczną (na zdjęciu poniżej), a środowisko Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Paleśnicy finansuje wydanie tej swoistej dedykacji z prośbą o pomoc. Kartka świąteczna Wojtka będzie rozprowadzana na terenie Gminy Zakliczyn, dlatego apelujemy do instytucji i przedsiębiorców o wsparcie akcji. SPON „Bez Barier”, portal Zakliczyninfo oraz RCTiDK bez wahania włączają się w organizację tej szlachetnej akcji. Gdy tylko kartka zostanie wydrukowana, będzie dostępna również w ratuszu, w Klubie Spytko i w Ośrodku Zdrowia. Planujemy też przeprowadzić dobrowolną zbiórkę pieniężną podczas (19 grudnia) koncertu kolęd Grażyny Łobaszewskiej.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „BEZ BARIER” już, na dobry początek, włączyło się do akcji niesienia pomocy Wojtkowi kwotą tysiąca złotych. Informujemy też, że w tym roku będziemy rozprowadzać kartki świąteczne, w tym również kartkę, której autorem jest Wojtek z Borowej jako mini cegiełki wsparcia.

Poniżej publikujemy apel rodziców oraz apel Samorządu Szkolnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. T. Kościuszki w Paleśnicy:

Szanowni Państwo!  Jesteśmy czteroosobową rodziną, mieszkającą w Borowej – małej miejscowości na terenie gminy Zakliczyn. Od maja bieżącego roku zmagamy się z chorobą nowotworową naszego 13 – letniego syna. Mimo ciężkich doświadczeń związanych z chorobą, jest pogodnym, pełnym życia chłopcem.  Wojtek pozostaje pod opieką lekarzy z Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wydatki związane z leczeniem dziecka przekraczają nasze możliwości finansowe. W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o udzielenie wsparcia finansowego naszej rodzinie. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą pomoc w tej trudnej walce o życie naszego dziecka.  Rodzice Wojtka

 Szanowni Państwo!  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, magiczny czas, który skłania do refleksji i wyzwala chęć pomagania innym. Szczególnej pomocy oczekuje Wojtek – doświadczony przez ciężką chorobę Uczeń naszej szkoły.  Od maja bieżącego roku Wojtek zmaga się z chorobą nowotworową. Wydatki związane z leczeniem chłopca przekraczają możliwości finansowe Rodziców. Poruszeni tą szczególną sytuacją zwracamy się z gorącą prośbą o zakup kartek świątecznych, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na koszt leczenia Wojtka. Autorem kartki jest Wojtek. Dajmy chłopcu nadzieję na wyzdrowienie.  Wszystkim, których serca nie są obojętne na ludzkie cierpienie dziękujemy za pomoc.  Życzymy spokojnych świąt Bożego Narodzenia!  Samorząd Uczniowski

_____________________________________

Rozliczamy się z Państwa pomocy dla Wojtka 
Informacja z dnia 17 stycznia 2011

Od drugiej połowy listopada ubiegłego roku Regionalne Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez barier” w Zakliczynie w odpowiedzi na apel rodziców, szkoły w Paleśnicy i samorządu uczniowskiego prowadzą akcję pomocy choremu Wojtkowi Nowakowi z Borowej. Przypomnijmy że 26 listopada na Zakliczyninfo pisaliśmy m.in: ” Ciężko chory Wojtek zaprojektował kartkę świąteczną, a środowisko Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Paleśnicy finansuje wydanie tej swoistej dedykacji z prośbą o pomoc.” Z pomocą gimnazjaliście z Borowej pośpieszyli ludzie dobrej woli i serca, przedsiębiorcy, instytucje i organizacje działające nie tylko na terenie Gminy Zakliczyn.  Koordynujący akcję pomocy w imieniu środowiska szkolnego i PKS „Jedność” w Paleśnicy Sylwester Gostek informuje, że do połowy stycznia wpłynęło 20 tysięcy 274 złote i 10 groszy oraz 10 euro i 20 dolarów. Wraz ze SPON „Bez Barier” chcemy się rozliczyć z dotychczasowej akcji zbiórki pomocy, choć nadal będzie ona trwać, m.in.: 30 stycznia w kościele franciszkańskim w Zakliczynie o godzinie 19.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek zespołu „Ballada” działającego pod kierunkiem Adama Pyrka przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, a wolne datki przeznaczone będą na pomoc Wojtkowi. Dotąd za naszym pośrednictwem zebrano następujące kwoty:

– ze środków własnych SPON „Bez Barier” przekazało kwotę (3 x po 380 zł) czyli: 1 140 zł w okresie październik – listopad – grudzień 2010,
– na specjalne konto Stowarzyszenia wpłacili: Andrzej S., Janusz D. , Krystyna K.,Andrzej M., Szymon M., Marian N., Zofia K., Paulina M., Jacenty D., Wiesława M., Paweł W. oraz Katolickie Gimnazjum z Brzeska, na cele pomocy Wojtkowi i jego rodzinie przeznaczono także całkowity dochód ze sprzedaży kartek świątecznych wydanych przez SPON Bez Barier – stanowi to kwotę 2.245 zł.
Sumując, SPON „Bez barier” przekazał 3.385 złotych.
Zbiórka prowadzona w kafeterii RCTiDK „Spytko” w ratuszu zaowocowała dotąd kwotą 2.787 złotych, z czego:
– Klub Seniora w Zakliczynie wpłacił 270 złotych,
– zbiórki od klientów kafeterii oraz po koncercie Grażyny Łobaszewskiej wyniosły 2.077 złotych,
– datki po spektaklu „Trzy dni przed Chrystusem” na apel rówieśników, aktorów Teatru Wyobraźni „Żarówka” – 440 złotych.
Łącznie za pośrednictwem SPON „Bez barier” i RCTiDK udało się zgromadzić kwotę 6.172 złote.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom!