Kalendarium > 2014

12 stycznia 2014 r. w całej Polsce rusza Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy. W Zakliczynie też będziemy pomagać. Nasza Orkiestra zagra na hali Orlika. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Sokół. Wolontariusze Bez Barier będą wspierać akcję.

19 stycznia 2014 – wieczór kolęd w Słonej

1 luty 2014 – rusza druga edycja Akademii dla Aktywnych

1 luty 2014 – „Twój los w twoich rękach” – startuje projekt podnoszący kwalifikacje zawodowe i osobiste

Marzec 2014 – ukazuje się czwarty numer naszej gazetki (1/2014)

31 marca 2014 – przenosimy Ośrodek Pobytu Dziennego z Wróblowic do Stróż.

24 kwietnia 2014 – Walne Zebranie Członków

Maj 2014 -Pomoc powodzianom (przekazujemy 1 tysiąc zł do GOPS w Ciężkowicach na zakup środków czystości)

22 maja 2014 – W dniu 22 maja 2014 roku w Zakliczyńskim Centrum Kultury odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Impreza miała kontekst charytatywny, śpiewając i tańcząc zakliczyńskie przedszkolaki pomagały chorej Basi, która zmaga się z licznymi schorzeniami. Podczas koncertu wystąpił na scenie  Prezes SPON „Bez Barier”  Jerzy Woźniak przekazując mamie Basi czek w wysokości 1.000 zł oraz kartę na bezpłatne leki o wartości 500 zł.

24 maja 2014 r. w Filipowicach, na obiektach rekreacyjnych przy Domu Strażaka odbył się Piknik Rodzinny.

Lato 2014 – Wakacje w Wysowej. Trzydzieścioro podopiecznych dwóch Placówek Wsparcia Dziennego po raz kolejny wyjechało na tygodniowy wypoczynek kolonijny do Ośrodka Wczasów Rodzinnych w Wysowej. Jak zwykle, pobyt udał się wspaniale! Potwierdzają to zamieszczone poniżej zdjęcia: uśmiechnięte buzie, mnogość atrakcji, ciekawe zajęcia, zaangażowanie uczestników, radosna atmosfera, swoboda, pyszne jedzenie, integracja – wszystko to królowało każdego dnia. Fundatorem, dzięki któremu mogliśmy spędzić te niezapomniane chwile było Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier”, na czele z Prezesem Jerzym Woźniakiem. Stowarzyszanie sfinansowało całość pobytu i opiekę wychowawców. W miejsce najmłodszych dzieci z PWD Filipowice, których rodzice zdecydowali, że są jeszcze za małe na samodzielny wyjazd, na kolonię pojechało w nagrodę kliku najlepszych uczniów szkoły podstawowej.Ciekawym szczegółów zdradzimy, że survivalowych atrakcji i emocji było wiele: samodzielny nocleg w domkach na leśnej polanie, przebieżki i ćwiczenia gimnastyczne nocą, „chrzest kolonijny” dla twardzieli, długie wędrówki, kąpiele w zimnym basenie oraz wystrzałowe dyskoteki (jedna nawet do 23:00).  Dla uczestników o słabszej kondycji oraz tych, którzy mieli ochotę na wyciszenie emocji, dostępny był kryty basen z ciepłą wodą, zwiedzanie pijalni i parku zdrojowego, seanse w jaskini solnej, sala gier oraz park linowy. W efekcie uczestnicy mieli do wyboru całą paletę propozycji – każdy znalazł coś dla siebie.

31 lipca – 3 sierpnia 2014 r. SPON BEZ BARIER  zorganizowało wypoczynek dla wolontariuszy w miejscowości Piaski Drużków.

8 sierpnia 2014 r. Prezes Stowarzyszenia Bez Barier – Jerzy Woźniak wraz z członkiem zarządu Stowarzyszenia panią Ireną Kwiek oraz Ewą Jóźwiak odwiedzili Jubilatkę, panią Marię Wolak zamieszkującą w miejscowości Stróże w gminie Zakliczyn, która świętowała rocznicę swoich setnych urodzin.

Wrzesień 2014. Wręczamy stypendia, ukazuje się drugi w tym roku numer naszej gazetki.

7 września 2014  – Stowarzyszenie Bez Barier na XV Święcie Fasoli

W dniu 7 września 2014 r., podczas uroczystej inauguracji zakliczyńskiego Święta, pamiątkowe dyplomy otrzymało 20 laureatów z gimnazjum w Zakliczynie oraz 5 laureatów z gimnazjum w Paleśnicy. Stypendia wręczyli Burmistrz Gminy Zakliczyn Jerzy Soska oraz Prezes Stowarzyszenia „Bez Barier” Jerzy Woźniak. Goście przybyli na to coroczne święto mogli zobaczyć laureatów, bo stypendia wręczane były na scenie.

15 – 28 września 2014 grupa 15 osób, w tym 8 osób niepełnosprawnych, opiekunowie i kadra uczestniczyła w wyjazdowym turnusie rehabilitacyjnym w Kompleksie Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym „Marzenie” w Zakopanem. W turnusie uczestniczyły osoby o zróżnicowanych schorzeniach

5 listopada 2014 – Pomoc żywnościowa – tym razem obdarujemy mieszkańców gminy Zakliczyn i okolicznych miejscowości świeżymi warzywami i owocami.

11 listopada 2014  Prezes Stowarzyszenia „Bez Barier” Jerzy Woźniak wraz z Burmistrzami Wojnicza p. Jackiem Kurkiem i Zakliczyna p. Jerzym Soską wręczyli stypendia dla uzdolnionych studentów. Na zaproszenie samorządu Gminy Wojnicz, delegacja Stowarzyszenia „Bez Barier” wzięła udział w uroczystościach patriotycznych pod Pomnikiem Niepodległości w Wojniczu. Podczas akademii niepodległościowej w kinie Wawel nagrodzono najlepszych studentów z gminy Wojnicz.

6 grudnia 2014 – W tym dniu rozdawaliśmy prezenty dla dzieci podczas balu mikołajkowego w Domu Weselnym w Janowicach. Imprezę uświetniły występy dzieci z naszych ośrodków wsparcia w Zakliczynie i Filipowicach tańcząc i śpiewając. Pan magik zabawiał zebranych gości a dzieci mogły być jego asystentami na scenie. Wszyscy goście zaproszeni byli na poczęstunek wraz z deserem. Podczas wspólnej zabawy przy muzyce dzieci były zachwycone i uśmiechnięte. Ich radość była jeszcze większa, kiedy imprezę odwiedził Mikołaj ze Śnieżynką, pomocnikami i worami prezentów.

Było nas dużo bo ponad 250 osób. W imprezie uczestniczyły dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami, dzieci z placówek wsparcia dziennego, dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Pobytu Dziennego w Stróżach, wychowawcy i terapeuci, beneficjenci projektu „Twój los w Twoich rękach” przedstawiciele lokalnego samorządu, PCPR w Tarnowie, władz SPON „BEZ BARIER”,
Imprezę zorganizowaliśmy przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie. KONIECZNIE ZOBACZCIE ZDJĘCIA!

21 – 22 grudnia 2014 – to dni szczególnie radosne dla 40 rodzin, które otrzymały świąteczne podarunki. Podarunki wręczał Prezes SPON „BEZ BARIER, pielęgniarki „Centrum Zdrowia Zakliczyn” i wolontariusze BEZ BARIER. Prezenty rozwoziliśmy autobusem Bez Barier. Już po raz dziesiąty Stowarzyszenie zorganizowało Akcję Świąteczna Paczka dla najbardziej potrzebujących rodzin w gminie i miejscowościach sąsiadujących. W tym roku obdarowaliśmy rodziny obciążone różnymi problemami, w których często występuje ciężka choroba, niepełnosprawność lub sytuacje kryzysowe.
Każda rodzina otrzymała 2 pokaźne worki (jeden z żywnością, drugi ze środkami czystości i higienicznymi) a dzieci otrzymały dodatkowo paczki ze słodyczami. Łącznie podczas tej akcji przekazaliśmy ponad tonę artykułów. W tym roku do akcji przyłączyła się Gmina Zakliczyn, która sfinansowała część paczek a „Centrum Zdrowia Zakliczyn” wspólnie ze Stowarzyszeniem „Bez Barier” jak co roku zorganizowało i zakupiło podarunki.