Bal Mikołajkowy

BAL MIKOŁAJKOWY DLA DZIECI”

 

Adresaci programu

Dzieci niepełnosprawne z rodzicami/opiekunami z terenu powiatu tarnowskiego (impreza integracyjna)

Zapisy na bal mikołajkowy

Cały rok – w biurze Stowarzyszenia

Termin realizacji zadania

Program realizowany: od 2004 r do nadal, w miesiącu grudniu
– każdego roku o dokładnej dacie i miejscu imprezy uczestnicy są powiadamiani słownie, listownie lub telefonicznie

Realizacja zadania

Impreza kilkugodzinna dla dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów:
– gorący posiłek dla wszystkich,
– teatrzyk / pokaz iluzjonisty,
– zabawa integracyjna przy muzyce,
– wizyta św. Mikołaja,
– paczki mikołajowe dla dzieci.

================================================

Zapisy archiwalne

================================================

COROCZNY BAL MIKOŁAJKOWY – zabawa integracyjna

6 grudnia 2014 – W tym dniu rozdawaliśmy prezenty dla dzieci podczas balu mikołajkowego w Domu Weselnym w Janowicach. Imprezę uświetniły występy dzieci z naszych ośrodków wsparcia w Zakliczynie i Filipowicach tańcząc i śpiewając. Pan magik zabawiał zebranych gości a dzieci mogły być jego asystentami na scenie. Wszyscy goście zaproszeni byli na poczęstunek wraz z deserem. Podczas wspólnej zabawy przy muzyce dzieci były zachwycone i uśmiechnięte. Ich radość była jeszcze większa, kiedy imprezę odwiedził Mikołaj ze Śnieżynką, pomocnikami i worami prezentów.

Było nas dużo bo ponad 250 osób. W imprezie uczestniczyły dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami, dzieci z placówek wsparcia dziennego, dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Pobytu Dziennego w Stróżach, wychowawcy i terapeuci, beneficjenci projektu „Twój los w Twoich rękach” przedstawiciele lokalnego samorządu, PCPR w Tarnowie, władz SPON „BEZ BARIER”,
Imprezę zorganizowaliśmy przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie. KONIECZNIE ZOBACZCIE ZDJĘCIA!

________________________________________________________________

7 grudnia 2013 – nasz tradycyjny Bal Mikołajkowy – zobaczcie zdjęcia

________________________________________________________________

8 grudnia 2012 – Doroczny Bal Mikołajkowy dla 100 dzieci (w tym 50% niepełnosprawne)

________________________________________________________________

3 grudnia 2011 – doroczny BAL MIKOŁAJKOWY  FOTKI

________________________________________________________________

4 grudnia 2010 – Bal Mikołajkowy FOTKI
Integracyjne spotkanie mikołajkowe. W imprezie wzięło udział ok. 140 osób w tym ponad 40 dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci z Placówek  Opiekuńczo – Wychowawczych Wsparcia Dziennego w Zakliczynie i Paleśnicy oraz osoby niepełnosprawne  z gmin Pleśna i Gromnik. Dzieci niepełnosprawne przyjechały wraz z opiekunami. Na imprezę zaproszeni byli przedstawiciele lokalnego samorządu, organizacji pozarządowych i mediów. Na spotkaniu można było obejrzeć przedstawienie teatralne, uczestniczyć w zabawie tanecznej. Uczestnicy otrzymali poczęstunek, dzieci paczki świąteczne od Mikołaja. Organizatorzy zagwarantowali transport docelowy dla niepełnosprawnych uczestników i dzieci z placówek prowadzonych przez stowarzyszenie. Impreza odbyła się dzięki  finansowaniu  SPON „BEZ BARIER” w całości.

________________________________________________________________

6 grudnia 2009Spotkanie Mikołajkowe

W roku 2009, w grudniu dzięki wsparciu finansowemu z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (ze środków PFRON) zorganizowaliśmy bal mikołajkowy. W imprezie wzięło udział ok. 140 osób w tym ponad 40 dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci z Placówek  Szkolno – Wychowawczych Wsparcia Dziennego w Zakliczynie i Paleśnicy oraz osoby niepełnosprawne  z gmin Pleśna i Gromnik. Dzieci niepełnosprawne przyjechały wraz z opiekunami. Na imprezę zaproszeni byli przedstawiciele lokalnego samorządu, organizacji pozarządowych i mediów. Na spotkaniu oprócz zabawy tanecznej uczestnicy otrzymali poczęstunek i paczki świąteczne. Organizatorzy zagwarantowali transport docelowy dla niepełnosprawnych uczestników. Impreza była współfinansowana ze środków Fundacji PZU.

________________________________________________________________

8 grudnia 2008 – Wolontariusze dzieciom – spotkanie „mikołajkowe” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im J. Piłsudskiego. Zabawę zorganizował szkolny oddział Caritas Polska oraz z Samorząd Uczniowski ZSP

   

7 grudnia 2008 – Wielki  BAL MIKOŁAJKOWY
Dzięki wsparciu finansowemu z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (ze środków PFRON) zorganizowaliśmy bal mikołajkowy na który zaproszone były osoby niepełnosprawne w tym dzieci z Ośrodka Pobytu Dziennego dla Dzieci niepełnosprawnych oraz niepełnosprawne z gmin Zakliczyn, Pleśna i Gromnik. Na imprezę zaproszeni byli także rodzice dzieci oraz ich zdrowi rówieśnicy. Na spotkaniu oprócz zabawy tanecznej uczestnicy otrzymali poczęstunek i paczki świąteczne.

________________________________________________________________

 9 grudnia 2007 – Spotkanie „mikołajkowe” – impreza integracyjna w zakliczyńskim Ratuszu.  Na tradycyjnym Balu Mikołajkowym organizowanym  przez Stowarzyszenie BEZ BARIER bawiło się w tym roku około 70 dzieci. Impreza odbyła się w niedzielę 9 grudnia. Dzieci przybyły do zakliczyńskiego Ratusza wraz z rodzicami gdzie na wszystkich czekał słodki poczęstunek, wspólna zabawa taneczna a wielką atrakcją popołudnia było oczywiście przybycie Świętego Mikołaja poprzedzone występami artystów cyrkowych. Ze względu na udział dzieci niepełnosprawnych Stowarzyszenie zapewniło wszystkim możliwość odwozu po zakończeniu zabawy. Zarząd SPON BEZ BARIER serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego balu, szczególnie dyrekcji i pracownikom RCTiDK oraz Adamowi Pyrkowi i Januszowi Ogonkowi.  FOTKI

 6 grudnia 2007 – Wolontariusze dzieciom ;-)  Zaproszono nas  na spotkanie „mikołajkowe” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im J. Piłsudskiego. Zabawę zorganizował szkolny oddział Caritas Polska,  uczniowie klasy 2TG oraz z Samorząd Uczniowski ZSP.
________________________________________________________________

9 grudnia 2006BAL U KRÓLOWEJ ZIMY – nasza zabawa mikołajkowa. ZOBACZ ZDJĘCIA!
oraz TEATR KAŻDEJ SZTUKI – przedstawienie „O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, przepięknej królewnie i królu Gwoździku”. ZOBACZ ZDJĘCIA!

________________________________________________________________

11-12-2005  Bal u Królowej Zimy  Zdjęcia (integracyjne mikołajki dla 55 dzieci – w tym niepełnosprawnych)

________________________________________________________________

09-12-2004 – „Mikołajek” – prezenty świąteczne dla wszystkich podopiecznych.
Pewnego grudniowego popołudnia podopiecznych SPON „Bez Barier” odwiedził Święty Mikołaj. Zasapany, wraz z pomocnikami dźwigał z trudem wielki wór wypełniony prezentami. Usadowiwszy się wygodnie wśród dzieci opowiedział skąd przybywa. Każdy otrzymujący świąteczny podarek musiał usadowić się na jego kolanach i deklamować wierszyk lub zaśpiewać piosenkę. Wszyscy niecierpliwie oczekiwali na swoją kolejkę jakby Mikołajowi mogło zbraknąć prezentów. Tych jednak Mikołaj miał aż nadto, a słodyczy co niemiara! Tyle też było radości z tej niespodziewanej wizyty!
Zarząd SPON gorąco dziękuje Pani Dyrektor Krystynie Sienkiewicz-Witek oraz Paulinie Sosce, Lucynie Hajduk, Elżbiecie Kwiek, Iwonie Chochorowskiej i Jolancie Cygan za sprawienie dzieciakom mikołajkowej niespodzianki.
Zdjęcia

________________________________________________________________

Grudzień 2002  „Mikołajek”  Spotkania z dziećmi niepełnosprawnymi. Wręczanie prezentów mikołajkowych