Świąteczna Paczka

Adresaci programu

Najbardziej potrzebujące osoby:
– z trudną sytuacją materialną, życiową, zdrowotną

Osoby/rodziny są kwalifikowane do programu przez pielęgniarki środowiskowe.

Termin realizacji zadania

Program jest realizowany corocznie w miesiącu grudniu

Realizacja zadania: od roku 2003 do nadal

Zadanie realizowane jest przez:
1) STOWARZYSZENIE POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM BEZ BARIER
2) CENTRUM ZDROWIA ZAKLICZYN spółka cywilna JERZY WOŹNIAK, PAULA WOŹNIAK

===========================

Zapiski archiwalne:

16-20 grudnia 2013. Grudzień to czas, w którym dobro się mnoży. Podobnie jak w poprzednich latach pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia w Zakliczynie przygotowywały paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin.  W tym roku personel medyczny wytypował 17 rodzin, których sytuacja materialna jak i zdrowotna jest bardzo trudna.  W paczkach znalazły się: artykuły spożywcze m.in cukier, mąka, szynka konserwowa a także chemia gospodarcza oraz duuużo słodyczy. Waga paczki wynosiła ponad 35 kg!!!

Adresaci naszych paczek byli mile zaskoczeni podarunkami i nie ukrywali wzruszenia. Dobro pomnożyliśmy wspólnie z NZOZ „Centrum Zdrowia” w Zakliczynie. Dziękujemy  paniom pielęgniarkom za sprawne przeprowadzenie akcji.

GRUDZIEŃ 2012. Jak co roku razem z NZOZ „Centrum Zdrowia” w Zakliczynie przygotowaliśmy paczki dla naszych najbardziej potrzebujących, często złożonych chorobą i sytuacją socjalną podopiecznych. Dla obdarowanych były to nie tylko słodycze, żywność, środki czystości ale niespodziewana radość. Paczki przygotowały panie pielęgniarki środowiskowe i opieki długoterminowej.

16 grudnia 2011 –  Przygotowujemy paczki świąteczne dla 17 najuboższych rodzin w gminie. Jak co roku pielęgniarki środowiskowe Centrum Zdrowia wytypowały rodziny w sposób szczególny dotknięte przez los. Osoby te nie korzystają z naszego programu żywnościowego i pomocy GOPS. Najczęściej długotrwała choroba, samotność i bieda sprawiają, że osoby te w szczególny sposób zostały na uboczu. Do nich w poniedziałek pojadą pielęgniarki, z życzeniami świątecznymi, opłatkiem i dwoma workami świątecznych prezentów. W jednym są artykuły żywnościowe, słodycze, w drugim środki czystości i higieny. Wartość paczki: 150 zł.

20-24 grudnia 2010 – Członkowie Stowarzyszenia „Bez Barier” i pielęgniarki środowiskowe NZOZ „Centrum Zdrowia” w Zakliczynie rozwożą potrzebującym mieszkańcom gminy świąteczne prezenty. W tym roku 10 rodzin otrzyma paczkę o wartości 150 zł zawierającą podstawowe artykuły spożywcze takie jak: wędlina, kawa, cukier, herbata, konserwy, makaron, ser żółty, owoce, ale również słodycze dla dzieci. Mamy nadzieję, że dołączone życzenia sprawią, że w tych domach w czas Bożego Narodzenia zrobi się dużo cieplej.

15-20 grudnia 2008 – zgodnie ze świąteczną tradycją członkowie Stowarzyszenia „Bez Barier” i pielęgniarki środowiskowe NZOZ „Centrum Zdrowia” w Zakliczynie rozwozili najuboższym mieszkańcom gminy świąteczne prezenty. W tym roku 16 rodzin otrzymało paczkę o wartości 150 zł zawierającą podstawowe artykuły spożywcze takie jak: kawa, cukier, herbata, konserwy, ale również słodycze dla dzieci. Mamy nadzieję, że dołączone życzenia sprawiły, że w tych domach w czas Bożego Narodzenia zrobi się dużo cieplej

20 grudnia 2007 – Stało się świąteczną tradycją, że członkowie Stowarzyszenia „Bez Barier” wraz z pielęgniarkami środowiskowymi NZOZ „Centrum Zdrowia” w Zakliczynie przygotowują świąteczne prezenty. Również w tym roku 15 rodzin otrzyma paczkę o wartości ponad 100 zł zawierającą podstawowe artykuły spożywcze takie jak: kawa, cukier, herbata, konserwy, ale również słodycze dla dzieci. Mamy nadzieję, że dołączone życzenia wraz opłatkiem sprawią, że w tych domach w czas Bożego Narodzenia zrobi się dużo cieplej.

20-23 grudnia 2005  Rozwozimy paczki świąteczne dla 25 rodzin w gminie (wsparcie rodzin i osób ubogich)

22-12-2004 Wsparcie rodzin i osób ubogich – 25 paczek żywnościowych (łączna wartość 4.982,50 zł)

19-12-2003  Akcja: ŚWIĘTA DLA WSZYSTKICH – wsparcie rodzin i osób ubogich – 15 paczek żywnościowych (łączna wartość ok. 2.500,00 zł)