Zimowe Feerie 2004-2011

Luty 2011 – Ferie zimowe w Nowym Sączu. Na obóz pojechało 20 dzieci z Placówek Wsparcia z Zakliczyna i Paleśnicy. Program zajęć: kontynuacja warsztatów informatycznych, nauka robienia zdjęć i krótkich filmów, basen, jazda na łyżwach, ścianka wspinaczkowa, kino, przygotowanie skeczy, śpiew, zabawy edukacyjne.

18-22 stycznia 2010 – wyjazd dzieci z OPD i OWD do Nowego Sącza – ferie zimowe

Luty 2009Kulig! oraz
Przedstawiamy „Bajkę niebajkę o niesfornym niedźwiadku” dla pensjonariuszy Domu Pogodnej Jesieni

Luty 2008 – Zobacz zdjęcia z zajęć

Luty 2006 – Ferie: dyskoteka walentynkowa, konkurs na plakat, zajęcia sportowe i komputerowe, kulig, turniej szachowy, wycieczka do teatru, spotkanie z historią: „Stefan Batory – król Polski”. Zobacz zdjęcia!

21-29 grudnia 2005  Zimowisko w Bieszczadach

19-01-2004 do 31-01-2004  Ferie inne niż wszystkie. Programem objęto 20 dzieci wyznaczonych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakliczynie. Były to głównie dzieci zagrożone demoralizacją, z zaburzeniami emocjonalnymi oraz dzieci niepełnosprawne. Projekt obejmował dziesięć 45-minutowych spotkań „Terapii Pluszowej” i 25 spotkań – zajęć wychowawczo-profilaktycznych pn. „Spójrz Inaczej” Andrzeja Kołodziejczyka i Ewy Czemierowskiej. Program Profilaktyczny „Spójrz inaczej” miał też na celu ukazanie dzieciom możliwości przezwyciężania trudności bez stosowania przemocy, bez środków uzależniających, odnajdywania swojego miejsca w rodzinie i grupie rówieśniczej poprzez akceptację siebie i innych. Program wzbogacono o zajęcia muzyczne, plastyczne i ruchowe. Dla dzieci zorganizowano również: kulig, wyjazd do teatru na sztukę pt. „Nazywam się Pinokio”, wycieczkę do kina w Tarnowie na film „Mój brat niedźwiedź”, dwudniowy leczniczy pobyt w Kopalni Soli w Bochni (zwiedzanie kopalni, projekcja filmu, dyskoteka, konkurs z nagrodami, noc spędzona pod ziemią w Komorze Ważyn). Finansową pomoc w zorganizowaniu „Ferii innych niż wszystkie” otrzymaliśmy z Fundacji Wspomagania Wsi z Warszawy