Zimowisko w Nowym Sączu

SPON Bez Barier zorganizowało w dniach 19-26.01.2018 r.  serię warsztatów dla dzieci i młodzieży podczas zimowiska w Nowym Sączu. Bazą noclegową był Hotel „Nad Kamienicą”. Nasi podopieczni  z Placówki Wsparcia Dziennego w Gwoźdźcu, Filipowicach i Zakliczynie uczestniczyli w warsztatach muzycznych oraz socjoterapeutycznych w ramach realizowanego projektu unijnego pt. ”Organizacja i rozwój oferty Placówek Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Gminie Zakliczyn”.

 

 

 

 

 

 

Finałowym punktem i podsumowaniem warsztatów były  przedstawienia przygotowywane przez uczestników pod bacznym okiem kadry.

Ponadto w wolnym czasie, Stowarzyszenie Bez Barier zapewniło dużo atrakcji – seanse filmowe w kinie, naukę jazdy na lodowisku, test odwagi na ściance wspinaczkowej, rozgrywki w piłkę nożną na hali sportowej, wyjścia na basen, zwiedzanie miasta i codzienne spacery dla zdrowia.

 

 

 

 

 

Owoce pobytu młodzieży na zimowisku to: zawiązane przyjaźnie, nowe doświadczenia, fajnie spędzony czas , wiedza zdobyta w radosny sposób oraz małe formy artystyczne takie jak ten wiersz ułożony przez młodzież na pożegnanie:

„Jest tu śmiesznie i wesoło, wszyscy bawią się w około

Lecz żegnanie nadszedł czas – żegnaj ekipo .Choć widzieliśmy się raz,

Tęsknił będzie każdy z nas. Zobaczymy się w wakacje

Miejmy nadzieję, że w tej paczce! ”

M. Rostoczyńska Wietrzyk

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy wychowawcom placówek wsparcia oraz p. Kierownik ośrodków Iwonie Gurgul za zorganizowanie tego wyjazdu.

Wyjazd warsztatowy odbył się w ramach projektu nr RPMP .09.02.01-12.0362/17  realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier” w ramach Osi Priorytetowej 9. Region Spójny Społecznie Działania 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.