Grupy wsparcia

Wspólne spotkania, wymiana doświadczeń, rozmowy przy poczęstunku, porady specjalistów, tak w skrócie można opisać co miesięczne spotkania organizowane w ramach grupy wsparcia dla rodziców. Spotkania odbywają się  na sali integracyjnej w Zakliczynie przy ul. Spokojnej 1. W ramach spotkań organizujemy różne formy wsparcia i aktywności np. spotkanie z niespodzianką, na które zostali zaproszeni wszyscy rodzice i dzieci uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego w Gwoźdźcu. Zabawy i konkursy oraz miła niespodzianka upominkowa dla dzieci w postaci wartościowej, spersonalizowanej paczki, sprawiły radość i uśmiech nie tylko na twarzach dzieci. Ponadto dla wszystkich upiekliśmy w tym dniu swojską pizzę. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z niepełnosprawnościami, które są częścią nas i dla których przygotowujemy specjalne formy aktywności.

Rodzice, szczególnie dzieci z niepełnosprawnościami wymieniają się swoimi doświadczeniami wychowawczymi, opiekuńczymi. Poszukujemy również sposobów jak najlepszej rehabilitacji, aby ulepszać jakość życia dzieci z niepełnosprawnościami.

Inicjatorką spotkań jest dyr Ewa Jóźwiak. W spotkaniach uczestniczy również psycholog.

Spotkania odbywają się w  ramach projektu unijnego ”Organizacja i rozwój oferty Placówek Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Gminie Zakliczyn” nr RPMP.09.02.01-12.0362/17  realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier”.

 

  

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.