Kolonia Bez Barier

W sobotę 29 czerwca 2019 roku całkiem spora grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej z Gwoźdźca, Filipowic i Zakliczyna wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli w drogę do Wysowej Zdrój. Dla większości uczestników kolonii była to ogromna frajda gdyż była to ich pierwsza kolonia w życiu. Kolejne dni były równie atrakcyjne. Największe emocje wzbudzał chrzest kolonijny do którego uczestnicy przygotowywali się w grupach i opracowywali zadania. Każdy dzień kolonistów został zaplanowany tak, aby nikt się nie nudził. Opiekunowie pod okiem kierownika Pani Iwony Gurgul profesjonalnie realizowali program kolonii. Piękna pogoda sprzyjała spacerom, kąpieli w basenie orazzabawom i tańcom na polanie przed domkami, w których mieszkaliśmy. W kolejnych dniach odbywały się konkursy wiedzy, zajęcia sportowe, taneczne, plastyczne oraz śpiewu, które cieszyły się ogromna popularnością.

Najmłodsi doskonale bawili się na zajęciach animacyjnych i plastycznych do których chcieli z przyjemnością wracać. Radości i zabawie nie było końca. Następną atrakcją była wycieczka do Krynicy Zdrój i spacer na Górę Parkową z wieloma atrakcjami turystycznymi. Przez cały czas trwania kolonii przeprowadzany był konkurs czystości. Mieszkańcy domków musieli się mieć na baczności i trzymać w nich porządek gdyż wychowawca dyżurujący dokładnie sprawdzał.

Dużą atrakcją dla nas była zabawa taneczna z młodszymi uczestnikami kompleksu wczasów  rodzinnych. Wszyscy bawili się świetnie i rano nie czuli zmęczenia, kiedy wychowawcy robili pobudkę i przeprowadzali poranne ćwiczenia. W ostatnim dniu kolonii nie mogliśmy się rozstać. Pożegnania uroniły wiele łez, ale zadowoleni i uśmiechnięci przywitaliśmy na parkingu swoich rodziców. Wyrażamy nadzieje, iż w czasie następnych wakacji spotkamy się znowu.

Wyjazd zrealizowany był dzięki środkom unijnym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu  realizowanego przez Stowarzyszenie Bez Barier

Sprawozdanie opracowali: uczestnicy kolonii z Gwoźdźca.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu nr RPMP.09.02.01-12.0362/17  realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier” w ramach Osi Priorytetowej 9. Region Spójny Społecznie Działania 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.