Kolorowe półkolonie w Gwoźdźcu

Podczas wakacji letnich dzieci i młodzież uczęszczająca do Placówki Wsparcia Dziennego w Gwoźdźcu z pewnością się nie nudziła. W miesiącach lipiec-sierpień, w ramach zajęć, dzieci i młodzież korzystała z bogatego asortymentu gier i zabaw stolikowych oraz z gier sportowych na świeżym powietrzu. Uczestnicy spotkań byli podekscytowani udziałem w grach zespołowych, pochodzących z okresu dzieciństwa swoich rodziców.

Ponadto w ramach tygodnia kulinarnego wspólnie z opiekunami wykonywali proste sałatki, kanapki i desery, które z  przyjemnością  degustowali.
W ramach tygodnia kultury i sztuki wykonywali biżuterię z surowców naturalnych. Uczestniczyli w wyjazdowych seansach filmowych w kinie ,,Marzenie” w Tarnowie.

Urozmaiceniem sportowym był  również pobyt  w parku trampolin.

Uczestnicy wakacyjnych zajęć mieli okazję poznawać historię okolicy, w tym historię o „Białej Damie z Melsztyna”.  Podczas wycieczki na zamek  zwiedzali cmentarz wojskowy z I wojny światowej .Wiedzę o Spytkach z Melsztyna poparli projekcją filmu „Korona Królów”. Ponadto dowiedzieli się z opowieści o legendach związanych z zamkiem w Melsztynie, a także samodzielnie wyszukiwali informacje związane z losami zamku, które następnie w swobodnych wypowiedziach, prezentowali podczas zajęć.

Zajęcia obywałaby się w ramach projektu unijnego realizowanego przez Stowarzyszenie Bez Barier.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu nr RPMP.09.02.01-12.0362/17  realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier” w ramach Osi Priorytetowej 9. Region Spójny Społecznie Działania 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.