Senioriada 2019

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim UCZESTNIKOM za udział w SENIORIADZIE 2019, która odbyła się w dniu 17.11.2019 w Szkole Podstawowej w Paleśnicy. Podziękowania za udział składamy w szczególności Akademiom dla Aktywnych z miejscowości: Paleśnica – gospodarzom spotkania, Zakliczyn, Gwoździec, Stróże, Wola Stróska, Charzewice, Wróblowice, Filipowice i Słona. Po raz pierwszy na Senioriadzie  obecny był  Klub Seniora z Gródka nad Dunajcem na zaproszenie gospodarzy – ADA z Paleśnicy. Impreza skupiła ponad 180 osób.

Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Paleśnicy. Podczas imprezy poznaliśmy   laureatów konkursu „Aktywny Senior 2019”. Więcej o nietuzinkowych postaciach w kwiecie wieku w kolejnym artykule na stronie Stowarzyszenia Bez Barier.  Ponadto prowadzony był konkurs kulinarny, występy poszczególnych Akademii dla Aktywnych, wspólne biesiadowanie i rozmowy, które pozwoliły wszystkim uczestnikom lepiej się poznać, a co za tym idzie ubogacić osobiste doświadczenia każdego z nas. Podczas imprezy przeprowadzono również wręczenia stypendiów dla zdolnej młodzieży, o czym pisaliśmy już.

 

 

Dziękujemy Seniorom, którzy wystąpili podczas spotkania lub zaprezentowali swoją twórczość. Gratujemy wszystkim Akademiom wspaniałych pomysłów na potrawy regionalne i udział w konkursie kulinarnym. Gratulujemy pierwszego miejsca Akademii dla Aktywnych z Filipowic, która zauroczyła komisję kulinarną pięknie podanym  barszczem z uszkami. ADA z Filipowice otrzymała robot wielofunkcyjny firmy Philips.  Komplet sztućców w walizce pojechał do ADA z Woli Stróskiej, której danie konkursowe – kotne kluski zajęło drugie miejsce. Kapuśniorka z grzybami autorstwa ADA ze Stróż, to potrawa, która zdobyła trzecie miejsce, nagrodzona sprzętem do kuchni. Nagrody wręczał Burmistrz gm. Zakliczyn p. Dawid Chrobak oraz Prezes SPON Bez Barier p. Bogdan Litwa.

Komisja w konkursie kulinarnym, w skład której wchodzili: Burmistrz, sekretarz, pracownicy gm. Zakliczyn, przedstawicieli SPON Bez Barier prezes p. Bogdan Litwa, Irena Kwiek Antonina Średniawa oraz przewodnicząca komisji konkursowej p. Małgorzata Ankier i inni, wysoko ocenili pozostałe sześć potraw konkursowych : zupę cebulowa na winie, krokiety ze szpinakiem, zupę grzybową z grzankami, schab w galarecie z piękną dekoracją, pierogi chłopskie, czy zalewajkę gospodyni. Autorzy potraw -Akademie dla Aktywnych ze Słonej, Zakliczyna, Charzewic, Gwoźdźca, Wróblowic i Paleśnicy, zostały wyróżnione i nagrodzone czajnikami elektrycznymi. Dziękuję wszystkim Akademiom za wspaniałe potrawy konkursowe, życząc kolejnych pomysłów i inspiracji kulinarnych.  

Imprezę zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Gminy Zakliczyn, Pan Dawid Chrobak, Sekretarz Gminy Zakliczyn p. Janusz Krzyżak, przewodnicząca Rady Miejskiej gm. Zakliczyn p. Anna Moj, p. Henryk Lasota z-ca przewodniczącej Rady Miejskiej w Zakliczynie, dyrektor Szkoły Podstawowej w Paleśnicy p. Agnieszka Pomikło,  ekspertka kulinarna pani Małgorzata Ankier, p. Alicja Nosek – Urząd Miejski w Zakliczynie, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół DPS w Stróżach p. Danuta Majewska, p.  prezes Stowarzyszenia Pod Bocianim Gniazdem pani Ewa Krakowska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Szkoły we Wróblowicach p. Wioletta Osiecka, v-ce prezes Stowarzyszenia Klucz p. Paulina Siemińska, prezes Stowarzyszenia Bez Barier p. Bogdan Litwa, oraz panie Antonina Średniawa i Irena Kwiek z zarządu SPON Bez Barier.

Dziękujemy przedstawicielom naszych Partnerów w projekcie: prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Szkoły we Wróblowicach, Pani Wioletcie Osieckiej, w-ce prezes Stowarzyszenia Klucz Pani Paulinie Siemińskiej, w zastępstwie prezes Przyjaciół DPS w Stróżach Danuty Majewskiej, Pani Małgorzacie Chrobak.

Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do:
– Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Paleśnicy za udostępnienie sali gimnastycznej,

– Pani Małgorzaty Nowak za przeprowadzenie zabawy „Od Słowa do….”

Pomysł i prowadzenie imprezy: Ewa Jóźwiak – kierownik Akademii dla Aktywnych w gm. Zakliczyn.

Na prośbę uczestników imprezy zamieszczamy poniżej więcej zdjęć z imprezy.

Impreza odbyła się w ramach projektu Akademie dla Aktywnych Seniorów w gm. Zakliczyn współfinansowanego przez Województwo Małopolskie i Gminę Zakliczyn.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.