Warsztaty komputerowe

Od lutego 2019 ruszyła kolejna, trzecia już edycja cyklicznych warsztatów komputerowych dla PWD w Filipowicach oraz po raz pierwszy dla dzieci i młodzieży z PWD w Gwoźdźcu w gminie Zakliczyn.
Warsztaty w Filipowicach prowadzone są dla 26 uczestników w podziale na dwie grupy. Tematyka zajęć obejmuje w tej edycji między innymi poszerzenie wiedzy i praktycznego podejścia do tworzenia prezentacji multimedialnej w Power Poincie. Sposób na ciekawe przedstawienie tematu pracy. Dzień Bezpiecznego Internetu – uczestnicy wykonali plakat zasad panujących w sieci (netykieta).W ramach zajęć zorganizowano konkursy między innymi na logo wolontariatu szkolnego, w którym dzieci miały w dowolnym programie graficznym wykonać rysunek symbolizujący wolontariat.

Zajęcia w PWD Filipowice prowadzi mgr Dariusz Stojowski. W ramach przeprowadzonego wśród uczestników wywiadu, okazało się, że zajęcia te bardzo im się podobały i są bardzo z nich zadowoleni. Z wielką chęcią i zaangażowaniem w nich uczestniczą i nadal będą, gdyż poszerzają ich wiedzę na temat technik komputerowych i internetowych. Czekamy na kolejne ciekawe zajęcia.

Natomiast PWD W Gwoźdźcu po raz pierwszy ruszyła z pozalekcyjnymi zajęciami komputerowymi, które prowadzi mgr Jacek Łośko.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia prowadzone będą przez 3 miesiące. W ramach wzbogacenia zajęć planowane są wyjazdy do Tarnowskiej Fabryki Przyszłości, gdzie uczniowie w sposób wysoce aktywny poszerzą i w sposób praktyczny przetestują zdobyte wiadomości.

Zajęcia komputerowe odbywają się w ramach projektu nr RPMP.09.02.01-12.0362/17  realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier” w ramach Osi Priorytetowej 9. Region Spójny Społecznie Działania 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.