Program szkoleniowo – stażowy – podsumowanie

Stowarzyszenie Bez Barier w okresie od  1.04. 2018 do 28.02.2019 zrealizowało wspólnie z Firmą Vivid Consulting projekt szkoleniowo – stażowy dla osób chcących się zaktywizować zawodowo. W budynku SPON BEZ BARIER przy ul Spokojnej 1 w Zakliczynie przeprowadzono  serię szkoleń  dla 4 grup osób z gminy Zakliczyn i okolic, które zdobyły nowe kwalifikacje zawodowe w zakresie:

-OPIEKUN OSOBY STARSZEJ I NIEPEŁNOSPRAWNEJ (2 grupy)

-PRACOWNIK BIUROWY Z ELEMENTAMI KSIĘGOWOŚCI

-SPRZEDAWCA Z OBSŁUGĄ KASY FISKALNEJ

Projekt obejmował  ponadto wsparcie doradców zawodowych i  psychologa. Służyliśmy wsparciem w  znalezieniu dla każdego uczestnika 3 miesięcznego stażu zawodowego w najbliższej okolicy.

Staże dla każdego uczestnika były  płatne w wys. 997 zł/m-c (netto). Uczestnicy otrzymali także 530 zł stypendium szkoleniowego za udział w kursach zawodowych.

To pierwszy tego typu projekt, który realizowany był w nowo wyremontowanym budynku Stowarzyszenia BEZ BARIER. Łącznie przeprowadzono ponad 1500 godzin doradztwa zawodowego i psychologicznego, 400 godzin szkoleń zawodowych i kompetencji społecznych oraz 20 godzin egzaminów na certyfikaty zawodowe.

Z projektu skorzystało 48 osób. Po zakończonych stażach zatrudnionych jest 12 osób. Z opinii uczestników wynika, że tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Ponadto godny uwagi był fakt, że w budynku, który dysponuje salą szkoleniową oraz salami do spotkań w mniejszych grupach, odbywała się kompleksowo każda forma wsparcia przewidziana w projekcie.  Budynek posiada wyposażoną  kuchnię, a toalety przystosowane są dla osób poruszających się na wózkach.

Uczestnicy dziękują serdecznie Stowarzyszeniu Bez Barier za możliwość udziału  w tego typu szkoleniach i spotkaniach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.