Wycieczka do Rzeszowa

We wtorek, 10 sierpnia, dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego i Szkoły Podstawowej w Gwoźdźcu pojechały do Rzeszowa. Głównym celem naszej wycieczki było zwiedzanie wystawy „Jacek Malczewski: malarz poezji – poeta malarstwa” oraz udział w warsztatach „Symbolizm młodej Polski” w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, w ramach projektu „Sztuka zawsze odwiedzała lusławicki dwór…”, którego partnerem jest Fundacja PZU.

Jacek Malczewski przez wiele lat życia i twórczości związany był z Ziemią Zakliczyńską, więc wizyta w muzeum miała dla naszej grupy szczególny charakter. Tym bardziej, że wśród prezentowanych na wystawie dzieł, można także podziwiać autoportret malarza wypożyczony rzeszowskiemu muzeum przez Burmistrza Zakliczyna, Pana Dawida Chrobaka. Kuratorka wystawy – Pani Maria Stopyra poprosiła nas o przekazanie Panu Burmistrzowi serdecznych pozdrowień, co niniejszym z radością czynimy. Na pamiątkę wizyty w muzeum, każdy uczestnik wycieczki otrzymał piękny ilustrowany album.
Nie samą jednak sztuką człowiek żyje, dlatego po wizycie w muzeum udaliśmy się do najsłynniejszej bodaj rzeszowskiej lodziarni na lody „u Myszki”.  Z lodziarni wybraliśmy się na spacer urokliwymi zakątkami Rzeszowa. Aleją pod Kasztanami przeszliśmy pod fontannę multimedialną, która co prawda za dnia nie świeciła kolorowym światłem, jednak tego i owego zdołała nieco zmoczyć :)
To wszystko jednak zaledwie mała część atrakcji, które czekały na nas tamtego dnia. Następnym przystankiem na trasie naszej wycieczki był bowiem park linowy Linoskoczek. Trzeba przyznać, eskapady w parku trochę nas zmęczyły. Na dodatek nieco zgłodnieliśmy. Na szczęście, niedaleko mieliśmy do Karczmy Białej, w której zjedliśmy pyszny obiad. Po nim, radośni i pełni wrażeń, wróciliśmy do domu. A do Rzeszowa na pewno jeszcze kiedyś pojedziemy!
 
Projekt finansowany jest ze środków Fundacji PZU oraz środków własnych SPON Bez Barier.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.