80 tysięcy złotych na stypendia dla uzdolnionych uczniów.

Prezes Jerzy Woźniak wręcza stypendia dla studentów

Już po raz siódmy Stowarzyszenie „Bez Barier” z Zakliczyna wspólnie z Partnerami, między innymi z Gminą Wojnicz i Gminą Zakliczyn, Fundacją Batorego, Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, Akademią Rozwoju Filantropii, nagradza uzdolnionych uczniów i studentów. W dniu 11 listopada 2014 Prezes Stowarzyszenia „Bez Barier” Jerzy Woźniak wraz z Burmistrzami Wojnicza p. Jackiem Kurkiem i Zakliczyna p. Jerzym Soską wręczyli stypendia dla uzdolnionych studentów.

Na zaproszenie samorządu Gminy Wojnicz, delegacja Stowarzyszenia „Bez Barier” wzięła udział w uroczystościach patriotycznych pod Pomnikiem Niepodległości w Wojniczu. Podczas akademii niepodległościowej w kinie Wawel nagrodzono najlepszych studentów z gminy Wojnicz. Laureatami konkursów stypendialnych zostali

W ramach konkursu „Agrafka Agory”:
Klaudia Mitera z Olszyn – stypendium w wys. 3.420 zł
Weronika Święch z Milówki – stypendium w wys. 3.420 zł

(Stypendia finansowane są ze środków Akademii Rozwoju Filantropii i Stowarzyszenia „Bez Barier”)

W ramach konkursu „Studencka Agrafka”: 

Przemysław Pękala z Wojnicza – stypendium w wys. 3.000 zł
Marzena Kurek z Wojnicza – stypendium w wys. 1.500 zł
Agata Szewczyk z Wojnicza – stypendium w wys. 1.500 zł

(Stypendia finansowane są ze środków Gminy Wojnicz we współpracy ze Stowarzyszeniem „Bez Barier”)

Burmistrz Wojnicza Jacek Kurek wręcza stypendia

Burmistrz Wojnicza i Prezes Stowarzyszenia „Bez Barier” pogratulowali laureatom i rodzicom osiągnięć naukowych. Po wręczeniu stypendiów, na scenie kina Wawel wystąpił duet wokalno – instrumentalny z Krakowa, który wprowadził niepowtarzalny klimat w wypełnionej po brzegi sali kina. Owacjom nie było końca, wtedy Burmistrz p. Jacek Kurek ostatni utwór „na bis” zadedykował Prezesowi i Stowarzyszeniu „Bez Barier”w podziękowaniu za współpracę . Był to bardzo miły gest doceniający działalność i pracę Stowarzyszenia „Bez Barier” na rzecz lokalnych społeczności.

W Zakliczynie o godz. 15- stej w sali Spytka Jordana, na finał Festiwalu Niepodległości, bezpośrednio przed przedstawieniem „Wiatr Wolności” odbyła się mini „gala” laureatów czterech konkursów o stypendia dla najlepszych studentów z gminy Zakliczyn, którzy znaleźli się w czołowych lokatach rankingów czterech konkursów stypendialnych i tak:

W ramach konkursu stypendialnego „LEKTOR” – Dyplom z Marzeń laureatami zostali:

Dominika Potępa z Faściszowej – stypendium w wysokości 5.000 zł
Maria Zawisza z Wesołowa – stypendium w wysokości 5.000 zł
Kinga Rzeszowska – stypendium w wysokości 5.000 zł
Sylwia Stępek – stypendium w wysokości 5.000 zł
Patryk Stępek – stypendium w wysokości 5.000 zł

(Stypendia ufundowało Stowarzyszenie „Bez Barier”, Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja Banku Polskiego i inni Donatorzy. Operatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości)

Laureatka konkursu „Agrafka Agory”
Paulina Szczepanik z Lusławic – stypendium w wysokości 3.420 zł

(Stypendia finansowane są ze środków Akademii Rozwoju Filantropii i Stowarzyszenia „Bez Barier” )

Laureaci konkursu stypendialnego „Studencka Agrafka”
Radosław Lasota z Filipowic – stypendium w wysokości 1.000 zł
Joanna Żegleń z Faściszowej – stypendium w wysokości 1.000 zł
Marzena Wojtas z Zakliczyna – stypendium w wysokości 1.000 zł
Szczepan Kozioł z Lusławic – stypendium w wysokości 1.000 zł

(Stypendia finansowane są ze środków Gminy Zakliczyn we współpracy ze Stowarzyszeniem „Bez Barier”)

Laureaci stypendium Prezesa Stowarzyszenia „Bez Barier”
Katarzyna Łopatka – stypendium w wysokości 500 zł
Marta Michalik – stypendium w wysokości 500 zł
Ewelina Gniewek – stypendium w wysokości 500 zł

(Stypendia ufundował Prezes Stowarzyszenia „Bez Barier” Jerzy Woźniak )

Prezes Jerzy Woźniak z laureatkami konkursu o stypendium

Konkursy stypendialne „Lektor” „Agrafka Agory” „Studencka Agrafka” i stypendia Prezesa Stowarzyszenia „Bez Barier” dedykowane są dla studentów studiów dziennych zamieszkujących w gminach Zakliczyn i Wojnicz. W rankingu punktowana jest średnia z ostatniego roku akademickiego lub ilość punktów na maturze (w przypadku stypendium na I rok studiów – program „Lektor” ). Wysoko punktowany jest wolontariat i osiągnięcia naukowe. Aplikacje konkursowe ocenia kapituła, w skład której wchodzą reprezentanci lokalnego samorządu – burmistrz, sekretarz (Zakliczyn, Wojnicz), przedstawiciele lokalnych organizacji, dyrektor BSR w Zakliczynie, zarząd stowarzyszenia Bez Barier. Komisja zbiera się dwa razy w ciągu roku, weryfikując postępy w zakresie uzyskanej średniej i zatwierdza listę laureatów.
Od dwóch lat ściśle współpracujemy z samorządem gmin Zakliczyn i Wojnicz w zakresie prowadzenia programu stypendialnego dla zdolnych studentów. Wcześniej, w roku 2009 wspólnie z gminą Zakliczyn rozpoczęliśmy współpracę w zakresie wsparcia zdolnych gimnazjalistów – corocznie realizujemy program stypendialny „Gimnazjalista” , który wspiera 25 uzdolnionych uczniów w postaci stypendiów, każde po 500 zł. Wynikiem tej współpracy jest kolejny partnerski program stypendialny „Studencka Agrafka” przeznaczony dla studentów, współfinansowany przez Gminę Zakliczyn. Dzięki tej kooperacji możemy w większym zakresie wspierać uzdolnioną, ambitną młodzież akademicką z naszej gminy.

Zakliczyńscy laureaci konkursu stypendialnego

Przy okazji należy wspomnieć o realizowanym od 2008 roku programie stypendialnym „Integracja” realizowanym dla wybitnych uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie. W konkursie o stypendium nagradzamy najlepszych 34 uczniów. Stypendium wynosi 1.000 zł dla każdego ucznia. Program realizujemy z Fundacją Batorego z Warszawy.

Jaki jest rezultat wsparcia stypendialnego dla uczniów z gminy Zakliczyn?

Po pierwsze doceniana jest ich systematyczna praca, często wyrzeczenia, a nade wszystko osiągnięcia w konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Gratyfikacja w postaci stypendium powoduje u stypendysty zadowolenie, uznanie wśród rówieśników, rozwijania zainteresowań, większą pewność siebie, możliwość podnoszenia swoich kompetencji, wyższej samooceny, większej samodzielności i odpowiedzialności.
Stypendia dla studentów pomagają studiować poza swoim miejscem zamieszkiwania, w większych ośrodkach miejskich, rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz kształtować postawy społeczne i altruistyczne. Nasi stypendyści, szczególnie z ZSP w Zakliczynie oraz studenci chętnie współpracują z nami, udzielając się społecznie jako wolontariusze.

Więcej o konkursach stypendialnych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Bez Barier” można dowiedzieć się na stronie www.bezbarier.org z naszego kwartalnika „Czytaj „Bez Barier” dostępnego bezpłatnie na terenie gminy Zakliczyn oraz w biurze SPON „Bez Barier” w Zakliczynie przy ul. Tarnowskiej 2, II piętro, p.20

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.